Sildid

Hetke tabasin end mõttelt, et lõimides taristuseminari ja haridustehnoloogi praktika parimad palad, saaks kokku suurepärase teooriaga seotud praktilise kursuse, mis arendab juba tegutsevat haridustehnoloogi ja alles seda teed alustavat inimest igakülgselt.

Igast külastatud koolist sain uusi mõtteid.

14. septembril Pelgulinna Gümnaasiumis kõlas innovaatiline stardipauk kursusele: õppida avastades ja situatiivselt just selle vahendiga, mis sul olemas on.

05. oktoobril Tallinna Infotehnoloogia Kolledžis nägime juba kõrgemat pilotaaži tehniliste lahenduste osas. Eredalt jäi veel meelde  lihtne, arusaadav ja igati kasutajasõbralik õppesüsteem.

02. novembril Gustav Adolfi Gümnaasiumis võlus mind see, kui lahedalt põimusid kooli vanaaegne õhustik, avatus, loomingulisus ja uuendusmeelsus. Tulin sellelt kohtumiselt tagasi kõige suurema vaimse pagasiga.

16. novembril Tallinna Reaalkoolis sain teada, kuidas iPad kasutatakse algklasside õpilaste õppetöös, mikroskoop iPad`ile oli tõeliselt suurepärane leid – annab see nii õpetajale kui õpilastele hea ja mugava võimaluse mikroskoopilisse maailma piilumiseks.

30. november Tallinna Ülikool jäi külastatud koolide hulgas viimaseks ja tõenäoliselt minu kõrgete ootuste tõttu ei pakkunud piisavalt mõtteainet ega üllatusmomenti. Veidi triviaalne on arutleda kursuse lõpus haridustehnoloogi mõiste üle. Oleksin tahtnud näha tehnilise baasi kasutamist/demonstratsiooni, juurde oleks andnud BFM kooli külastus. Tuleb ju ka haridustehnoloogil videoid teha ja õppefilmi koostamist korraldada või juhendada.

Lõpuseminaril tutvustan praktika käigus loodud blogis olevat materjali, mis sisaldab infot tehtud seminaride ja erinevate vahendite juhendite kohta.

Seminari lõpp oli mõnusalt ühtehoidev ja jõuluhõnguline. Birgy vahetu ja südamesttulev tagasiside meie töödele ja tegemistele ning üleskutse jätkata oma kogukonnas külastustega erinevatesse koolidesse, jättis hinge hea tunde. Seminari alustati Pireti põhjaliku ülevaatega klassiõpetajate haridustehnoloogilistest pädevustest, Meeri rääkis rahvusvahelisest töökogemusest,  Liina ja Irena andisid ülevaate loodud õppematerjalidest, Stina näitas oma muljet avaldavat Learning Apps`i juhendmaterjali koos näidetega, Aare üllatas ja naerutas meid põnevate IT lahendustega ning jõulise punkti esitluste maratonile pani Meelise “Taktikaline treener”, mis tutvustas ühe sõjalise üksuse koolitustegevust.

Lubasin, et panen üles jõulukeeksi retsepti, siin ta on koos fotoga 🙂

keeksEsmalt tõsta külmkapist tuppa soojenema 250 gr head taluvõid. Kui või on pehmeks muutunud, siis vahusta ta 200 gr suhkruga.

Lisa nüüd ükshaaval, tainast segades, 4 muna. Võta 2 teelusikatäit küpsetuspulbrit ja sega see 275 gr nisujahuga, vala jahumass tainasse ja liiguta lusikat nii kaua kuniks tainas ühtlaseks muutub. Kõige lõpuks pane juurde kuivatatud puuviljad u. 500 gr (mina kasutasin Seeberger Caribic Royal segu, puhastatud ja tükeldatud sarapuupähkleid, Sultani rosinaid). Sega jälle tainas korralikult läbi ja tõsta keeksivormi. Ahjus küpsetasin peaaegu tund aega 175 kraadi juures.

Mahlasust ja maitsekust lisab juurde, kui oled kuivatatud puuvilju eelnevalt konjakis leotanud ning ka pärast ahjust välja võtmist tasub konjakiga niisutada ja seejärel fooliumisse keerata, külmkappi asetada jõuluõhtut ootama.